ID: 43 Kategori: Bitcoin "BTC" Konu Sahibi: Shepard 0 Yorum 30 Okunma
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
11 yıl önce, resmi Bitcoin White paper çıkarıldı
ChromaX Theme
Yönetici
*****
41
konular
41
mesajlar
01-08-2019
Kayıt Tarihi
0
Forum Puanı

Points: 660.35€
#1
31-10-2019, Saat: 23:25
11 yıl önce, resmi Bitcoin White paper çıkarıldı.  'Bitcoin: Eşler Arası Elektronik Nakit Sistemi' adıyla, bugün dünyanın en büyük şifreleme para birimi olan Bitcoin olarak bildiğimiz şey haline geldi. 

Resmi White paper, Satoshi Nakamoto olarak bilinen, henüz isimsiz bir kişi veya bir grup tarafından yayınlandı.
Bu raporda, çevrimiçi ödemelerin doğrudan bir taraftan diğerine gönderilmesine olanak sağlayan eşler arası bir elektronik nakit sürümü tanımlanmıştır.  En önemlisi, bu ödemelerin bir finans kurumu tarafından kontrol edilmesi gerekmiyor.

Satoshi Nakamoto, internetteki ticaretin yalnızca işlemlerin yapılmasına izin veren güvenilir üçüncü taraflar olarak çalışan finansal kurumlara bağlı olduğunu belirtti.
Bu modelin temel zayıflığı, tarafların işlemi işleyen finansal kurumla sahip olması gereken güvendir.

Bu yüzden Satoshi Nakamoto, güven yerine şifreleme kanıtına dayanan bir elektronik ödeme sistemi oluşturmaya karar verdi.

Bitcoin'in beyaz kağıdı aşağıdaki şekildedir:
“İhtiyaç duyulan şey, herhangi bir istekli tarafın, güvenilir bir üçüncü tarafa ihtiyaç duymadan doğrudan birbirleriyle işlem yapmalarını sağlayan, güven yerine kriptografik kanıtlara dayanan bir elektronik ödeme sistemi.”
Satoshi Nakamoto, satıcıları dolandırıcılıktan koruyacak bir sistem düşünüyordu.  Ayrıca, alıcıları korumak için rutin emanet mekanizmaları uygulanabilir.

Beyaz bültenin yazıldığı sırada, dünya birçok bankanın düştüğü finansal bir kriz yaşıyordu.  Bu, dünyadaki birçok ülkede işsizlik yarattı ve milyonlarca insanın hayatını etkiledi.

O andan bu yana, Bitcoin dünyadaki birçok kullanıcı için bir bankaya veya geleneksel bir finansal kuruma güvenmeksizin ödemeleri gönderip alabilen bir çözüm olarak genişledi.

Bitcoin son yıllarda yaşanan yoğun büyümeye rağmen, diğer rakipler ortaya çıktı.  Örneğin, Bitcoin Cash (BCH) destekçileri, Bitcoin'in daha büyük bloklar gibi zincir üstü ölçeklendirme çözümleri ile ilerlemesi gerektiği düşünmektedir.

Şu anda, her iki ağ da çalışıyor, ancak Bitcoin şu ana kadar pazardaki en büyük şirket olmaya devam ediyor.  Nitekim, CoinMarketCap’e göre, Bitcoin 164 milyar dolarlık bir piyasa sermayesine sahip ve% 67,3’lük bir hakimiyeti var.
Son 11 yılda, Bitcoin 20.000 $ 'a ulaştı, sadece suçlular tarafından kullanılmakla suçlandı ve büyük şirketler sonunda bu kripto para birimini günlük ödemeler için kullanabileceklerini ima ediyorlar.


Hızlı Menü:

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi