ID: 42 Kategori: Kripto Para Haberleri Konu Sahibi: Shepard 0 Yorum 160 Okunma
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hindistan’ın Federal Bankası, Ripple’ın Sınır Ötesi Ödeme Teknolojisini Bu Yıl Başlat
ChromaX Theme
Yönetici
*****
51
konular
51
mesajlar
01-08-2019
Kayıt Tarihi
0
Forum Puanı

Points: 987.79€
#1
31-10-2019, Saat: 12:51
 
Hindistan'da özel bir ticari banka olan Federal Bank, bu yıl sonuna kadar Ripple’ın yurt dışı ödeme platformuyla birlikte tanışmayı planlıyor.

Banka Mart ayında yaptığı açıklamada, San Francisco fintech şirketinin banka ve finans kurumlarını “yeni koridorları keşfetmek için” kullanacağını söyledi.

Ancak, kurumun Ripple’nin yerel para birimi olan XRP’yi platformuyla birlikte kullanmayı planlayıp planlamadığı hakkında henüz bir kelime yok.

Federal Banka yetkilileri, kurumun Hindistan’ın sınır ötesi para transferlerinin yaklaşık% 15’ini yönettiğini söyledi.  2018-2019 yıllık raporunda, kurum Hint diasporasından elde edilen gelirlerin yaklaşık% 14 oranında arttığını ve bankanın döviz cinsinden payının% 22 arttığını bildirmiştir.
Dalgalanma ortaklığı, Federal Bank’ın blockchain’e gösterdiği ilginin tek örneği değildir.

Banka diyor;

“Bu teknoloji  Blockchain bir oyun değiştirici olarak kabul ediliyoruz ve yakında teknoloji alanında kırılmalar olması bekleniyor. 

 [Federal] Bank bir teknoloji olarak blockchain'in bankacılık endüstrisini bozacağına ve teklifleri daha verimli hale getirmek için etkili bir şekilde kullanılabileceği birçok kullanım olacağına inanıyor.

[Federal] Bank, sınır ötesi para transferlerinde blockchain teknolojisinin kullanımına pilotluk yaptı ve 2017 yılında blockchain temelli ilk sınır ötesi platformunu başlattı. 

2019 yılında, [Federal] Bank, R3 ile Corda'nın ortaklaşa bütün platformunu yeniledi ve Lulu Exchange ile ortak oldu.  Bu platformu kullanarak Hindistan’a havale yapın. ”

İşbirliği, Hindistan’ın merkez bankası olan Hindistan Merkez Bankası’nın 2018’de kripto ile ilgili faaliyetlerde bulunan müşterilere desteğini geri çektiğine dair kanıtların, kripto ile ilgili faaliyetlerde bulunan müşterilerin uluslararası ödemeleri için blok zincirleme çözümlerini keşfedebildiğinin kanıtı.  daha hızlı, daha ucuz, daha verimli ve güvenli.

Hindistan'daki bankalar da Google gibi büyük teknoloji rakipleri tarafından saldırıya uğruyor.  Google Pay’ın Hindistan’da aylık 67 milyon aktif kullanıcısı var ve 2018’de  110 milyar dolarlık işlem gerçekleştirdi.

Ripple, 1.3 milyar nüfusu hedef alarak Hindistan pazarını köşeye sıkıştırmaya çalışıyor.


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Samsung Blockchain Tabanlı Mobil Ödeme Sistemini tanıttı Shepard 0 83 12-01-2020, Saat: 11:38
Son Yorum: Shepard
  Ripple Artık Escrow'da 50 Milyar XRP'ye Sahip Olduğunu açıkladı Shepard 0 101 28-10-2019, Saat: 22:51
Son Yorum: Shepard

Hızlı Menü:

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi