Anlaşma Olmaksızın Gizlilik ( Veil, Bitcoin'de Gizlilik)
Yazar: Shepard 13-10-2019, Saat: 16:06 - Forum: Kripto Para Haberleri - Yorum Yok

GİRİŞ

Blok zinciri teknolojisi dünyayı kasıp kavururken aynı zamanda çok önemli değişiklikler sağlamaktadır. Blok zinciri teknolojisi sadece paraya değil bir çok şeye karşı da bakış açımızı değiştirmiştir. Blok zinciri teknolojisi para alış-verişi yapmamız konusunda sadece devletleri değil aynı zamanda üçüncü şirketleri ve bankaları da aradan çıkartmıştır. Blok zinciri bu kadar hızlı gelişirken bazı sorunlarla da karşılaşmaktadır. Bunlardan en önemlisi de güvenliktir. Blok zinciri teknolojisi 10 yıl evvel yazılan bir makale sonrası hayat bulsa da halan çok yeni bir teknolojisidir. Güvenlik konusunda sorunları olan bu sektör sürekli olarak saldırı altıntadır. Fakat bazı projeler blok zinciri teknolojisini çok daha güçlendirecek sağlam teknolojiler kurmayı hedeflemektedir. Para alış verişlerimizi isimsiz olarak ve izi sürülemez olarak takas edebilmemiz mümkündür. Birazdan bahseceğim Veil projesi de bunlardan bir tanesidir. Ve sunduğu özellikler olarak bir çok alanda yenilikçi ve ilk olmayı başarmıştır.

Problemler

Kripto paralar içindeki şuan en büyük sorun güvenliktir. Bunun en büyük sebeplerinden bir tanesi merkezi borsaların ve merkezi transfer işlemlerinin mümkün olmasıdır. Blok zinciri teknolojisi gereği aslında merkezsizleştirilmiş bir sistem kurmak istemektedir. Yani tüm kullanıcı verilerinin tek bir depoda saklanmadığı, izi sürülemez bloklara ihtiyacımız vardır. Fakat şuanki blok zinciri kullanımı hesapların kolayca bulunmasına, hacklenmesine neden olmaktadır. Kullanıcıların kendi cüzdanlarının olmaması dolayısıyla coinlerini merkezi borsalarda saklaması bu coinler açık hedef haline getirmektedir. Bunun yanı sıra kullanıcılar her coin için mining fırastı yapabilme fırsatı bulamamaktadır. Bitcoin,Dash,Ethereum gibi coinlerin mining işlemleri çok fazla donanım, maliyet ve zaman gerektiren işlerdir. Herkes tarafından yapılamadığı gibi herkes için de karlı olamamaktadır. Fakat şunun özellikle altını çizmek gerekir ki blok zinciri teknolojisini özel kılan şey, onun, izi sürülemez, gizli ve güvenli para transferi yapabilme imkanı tanımasıdır. Bu özellikleri barındırmayan coinlerin güvenliği tehlike altındadır.


Veil Dizaynı


Veil coin'in şuan için dolaşımdaki arzı 10 milyon kadardır. Stake işlemleri ve mining işlemleri sonrasındaki maksimum arzı ise 300 milyon olacaktır. Veil projesinin konsensus algoritmasının formulü ise şu şekildedir: "x16RT + PoS (1 yıl+ dağıtım aşaması) Proof-ofStake (dağıtım aşamasından sonra)" Veil platformunda stake işlemleri bilindiği üzere blokların onaylanmasının bir ödülüdür. Blok ödülleri ilk sene için 100 Veil olarak belirlenmiş olup hardcap'a ulaşılana kadar devam edecektir ve bu en sonunda 20 Veil olarak gerçekleşecektir. Veil projesi Zerocoin Protokolu kullanmakta olup kullanıcılar için maximum bir güvenlik mimarisi kurmak istemektedir.

Veil Projesi

Veil projesi Zerocoin protokolü çerçevesinde oluşturulmuş bir güvenlik projesidir. Bilindiği gibi Zerocoin protokolu uygulayan blok zinciri teknolojileri, bildiğimiz sistemlerden daha farklıdır. Zerocoin teknolojisinin asıl amacı kripto alış-verişlerinin tam bir gizlilik içerisinde yürütülmesini sağlar. Bu sayede kriptoyu gönderen veya alın bilinmez ayrıca takip de edilemez. Bu şekilde tam bir güvenlik sağlanmış olur. Bunun dışında projenin farklı özellikleri de vardır. Bunlardan bir tanesi de stake sistemidir. Eğer elinizde 13.000 Veil coin varsa günlük 50 Veil elde edebilirsiniz. Bunun için cüzdanınızı açık tutmanız yeterlidir. Fakat bilindiği üzere tüm stake sistemlerinde stake ödülleri zamanla düşer ve değişkendir. Veil'in şuanki sisteminde mevcut ödül gayet tatmin edicidir. Ayrıca Veil token kazılmaya müsattir. Veil sistemini kullanarak Veil dahil bir çok coini kazabilirsiniz ve pasif gelir elde edebilirsiniz. Stake ödüllerini elde etmek için aşağıdaki açıklayıcı adımları takip edebilirsiniz.

1 - Kendi işletim sisteminize uygun Veil Cüzdan'ı indirmelisiniz. Veil Cüzdan şuan için, Windows, Linux, IOS için mevcuttur. Ayrıca android ve IOS uygulamaları da tasarım açamasındadır.

2- Gerekli adımları takip ederek Veil Cüzdan'ı kendi işletim sisteminize göre kurulum aşamasını tamamlamalısınız.

3- Veil cüzdanınıza "Para kabul et" kısmından adresinizi öğrenerek Veil coin yollayabilirsiniz. Borsalarda bulundurduğunuz Veil coini kendi bilgisayarınızdaki cüzdana aktarmalısınız.

4- Daha sonra cüzdanınızda bulunan "Staking" sekmesini aktif hale getirerek ve cüzdanınızı sürekli olarak açık bırakarak staking işlemini aktif etmiş olursunuz.

SONUÇ

Veil projesi herhangi bir ICO yapmadan piyasaya girmiş bir projesidir ve şuan bir çok borsada işlem görmektedir. Veil projesi isimsiz olarak kriptopgrafi bilimiyle desteklenmiş maksimum güvenlik sağlayan bir blok zinciri projesidir. Bu proje size çeşitli işlemler yaparak pasif gelir elde etme imkanı sağlar. Bunun yanında projenin takımı yarattığı cüzdan, web tasarımı, masaüstü cüzdanı gibi ürünlerini tamamiyle kullanıcı odaklı tasarlamıştır. Ve onların blok zinciri deneyimlerini doğru bir şekilde yaşamalarına yardımcı olmak istemektedir.


Veil'in Eşsiz Özellikleril

** Güvenlik ve Gizlilik İlk Hedefimiz

Veil projesi mevcut sistemdeki güvenlik zaaflarının farkındadır ve bunu düzeltmek istemektedir. Bunun içinse Zerocoin Protokolü ve RingCT teknolojilerini bir arada kullanan platform kullanıcılar için tam anlamıyla yenilmez bir güven duvarı inşaa etmek istemektedir. Veil'in oluşturacağı bu mimari blok zinciri tecrübesini maksimum seviyeye çıkartmak içindir.

** İsimsiz olarak Pasif Gelir Elde

Şuan için bir çok platformda pasif gelir imkanı mümkündür. Fakat Veil projesi bunu bir adım daha ileriye taşımak istemektedir. Veil projesinde kazandığınız ödülleri isimsiz olarak kazanırsınız. Bunun anlamı kimse sizin ne kadar ödül kazandığınızı ne zaman kazandığınızı bilemez. Sadece cüzdanınızı açık bırakarak bile stake ödüllerinden faydalanabilirsiniz.

** Kendi Kendini İdame Ettirme

Veil projesi devamlılığını sağlamak için hiçbir üçüncü şirkete veya borsaya ihtiyaç duymaz. Veil projesinin oluşturduğu konsensus sayesinde kullanıcılar kendi bloklarının doğruluğunu onaylar ve bu sayede üçüncü kişilere ihtiyaç duyulmaz. Çünkü Veil projesi tamamiyle kullanıcı odaklıdır. Bunun bir sonucu olarak kullandığı cüzdan da kullanıcı dostu ve kullanıcıların en kolay şekilde işlem yapabileceği basitlikte bir arayüze ve tasarıma sahiptir.


  Arbitraj Nedir ? (Basit Hali)
Yazar: Shepard 13-10-2019, Saat: 15:56 - Forum: Bitcoin "BTC" - Yorum Yok

Arbitraj, farklı piyasalarda işlem gören aynı menkul kıymetin, paranın veya değerli madenin fiyatının farklı olması durumunda eş zamanlı olarak düşük fiyatlı piyasadan alınıp yüksek fiyatlı piyasada satılarak risksiz kar elde etmektir. Buradaki amaç, tamamen risksiz bir şekilde kar elde etmektir. Günümüzde en çok sorulan sorulardan biri Arbitraj, yani risksiz kar elde etmek, nasıl yapılır?” sorusudur. Bunun için büyük ölçekli ve küresel olarak tanınmış birçok firma arbitraj fiyatlama modelleri oluşturarak bu soruya yanıt aramaktadır.Durum böyle olunca arbitraj işlemleri, algoritmik yazılımlar ile yapılır hale gelmiştir. Bu yazılımlar, farklı piyasalarda işlem gören aynı menkul kıymet ile ilgili arbitraj fırsatı oluştuğunda, aynı anda her iki borsaya birden emir göndererek risksiz arbitraj işlemi yapmaktadırlar.

Bxen bize arbitraj ile hiç bir bilgiye sahip olmasakta hizmet veriyor.Tüm alım satım işlemlerini takip edebilirsiniz blockchain üzerinden,gerçekten tüm şeffaflığı ile yazılımı birleştirmiş bir şirket aynı zamanda hiç olmadığı kadar mantıklı kazanç yöntemini kullanıyor.

Siteyi kısaca anlatayım; Sistemde her saat kazanabileceğiniz ücretsiz bitcoinlerinizi alabiliyorsunuz.  Burada yatırım miktarınıza göre her saat bonus geliyor. Mesela kişinin sitede yatırımı yoksa her saat 1-40 arası satoshi veriyor eğer yatırımın varsa bonus sayfasındaki uygun aralığın bonusları'nı toparlaya biliyorsun.

Ayrıca sitede yatırım olarak 3 adet otomatik alım satım yapan bot var.
Bir tanesi günlük %3 kazandırıyor 1 gün boyunca alım satarak %3 kazandırıyor fakat buna çok fazla kredi yükleyip yapamıyorsunuz max alım limiti var. 

Diğeri iki tanesi de aylık %30 civarı kazandırıyor.
Referans gelirleri de güzel eğer referans linkinizden kayıt olmuş kullanıcı her saat bonus aldığında kişinin kazandığı bonusun %30u anında sizin hesabınızda oluyor. Bunlar ufak rakamlar 10 satoshi 30 satoshi gibi fakat referans sayınız iyi olunca günlük 10 15 dolar gibi rakamlara rahat gelebiliyorsunuz.


  TOMO Coin ile kazanın (İOS&Android)
Yazar: Shepard 13-10-2019, Saat: 15:46 - Forum: AirDrop & ICO - Yorum Yok

[Resim: yuMFBbg.png]


Tomochain, Proof of Stake Voting (PoSV) konsensüsüne sahip 150 Masternode sistemine dayalıdır. Doğrulamaları yapan masternodelara, vote (katılım) göstererek sizde stake (kazıma-kazanma) yapabilir, böylece TOMO coinlerinizi arttırabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken sadece TOMO coin sahibi olmak ve TOMO’larınızı bir masternode’a akıllı kontrat ile kilitlemektir; hepsi bu.


Tomochain’de standart masternodeların yanında, havuz masternodelar vardır. Bu havuzların sahipleri, standart masternodelar kadar gelir sağlamamayı seçmişler ve böylece stake edenlere daha fazla getiri sağlarlar.


Havuzların bir diğer avantajı, maksimum kapasiteyi sabitleyebilmeleridir. Örneğin standart bir masternode’a sınırsız sayıda stake yapılabilir. Bu durumda masternodedaki katılımcı sayısı artar ve kazanacağınız gelir düşer. Ancak havuz sisteminde maksimum kapasite ayarlanabilir ve maksimum kapasiteye ulaşıldığında daha fazla stake yapılamaz. Böylece geliriniz sabit kalır veya sadece artar.


Örneğin, 230.000 kapasitede duran bir masternode %6.47 getiri sağlarken, 230.000 kapasiteli bir stake havuzu %9 getiri sağlar. Bunlardan birisi de TomoStake havuzudur.


TomoStake havuzu, Tomo holdcularının yüksek pasif gelir elde etmeleri için oluşturulmuş havuzlardan birisidir. Maksimum kapasitesi 230.000 TOMO olan TomoStake havuzu, maksimum kapasiteye ulaştığında size %9 getiri sağlar. Şuanda masternode seviyesine ulaşmak için en az 130.000-150.000 civarı TOMO’nun stake edilmiş olması gereklidir. TomoStake havuzu bu seviyede ise %20-25 arası getiri sağlar ve bu oldukça yüksek bir orandır.


TomoStake ayrıca kendi topluluğu için her ay airdrop düzenler. 10.000 TOMO ve üzeri stake yapanlara her ay yapılacak 100 TOMO çekilişi için 1 bilet verilir. Her 10.0000 TOMO = 1 bilet demektir. Yani ne kadar stake ederseniz, o kadar çok biletiniz olur ve kazanma şansınız artar.


Siz de eğer Tomo holdcusu iseniz, TOMO coinlerinizi TomoStake havuzuna stake ederek daha fazla getiri sağlayabilir ve diğer fırsatlardan faydalanabilirsiniz.


Havuz yeni açılmıştır, dolmadan yerinizi ayırın!



BROWSER İLE STAKE
2) Metamask ile cüzdanınızı açın.
3) Stake butouna basın.
4) Stake edeceğiniz TOMO miktarını (minimum 10) yazın ve stake butonuna basın.
5) Confirm butonunu kaydırın.
6) Bu kadar! 



TOMOWALLET İLE STAKE


1) İlk olarak TomoWallet edinin: iOS | Android.

2) App’i açıp aşağıdaki Application kısmına gelin.

3) D-App Browser’ı açın.

4) Staking service listesinden TomoStake havuzunu seçin.

5) Stake butonuna basın.

6) Stake edeceğiniz TOMO miktarını (minimum 10) yazın ve stake butonuna basın.

7) Confirm butonunu kaydırın.

8 ) Bu kadar!



TOMOSTAKE HER AY AIRDROP YAPIYOR


[Resim: 1f539.svgz] 1 talihli 100 TOMO kazanır.

[Resim: 1f539.svgz] En az 10.000 TOMO'yu 1 aylığına stake etmelisiniz.

[Resim: 1f539.svgz] Her 10.000 TOMO = 1 bilet demek. Daha çok bilet için daha çok stake yapın!

[Resim: 1f539.svgz] Staker listesini rastgele zamanlarda kayda alırız.

[Resim: 1f539.svgz] Eğer bir kayıtta bile yoksanız, elenirsiniz.

[Resim: 1f539.svgz] Stake etmeye her ayın en geç 5'inde başlamalısınız. Airdrop çekilişleri de yine her ayın 5'inde yapılır.

[Resim: 1f539.svgz] Çekilişler videoya kayıt edilir ve yayınlanır.









  51.Bölge ve Yazılım Arşivi
Yazar: Shepard 10-10-2019, Saat: 01:02 - Forum: Öneri - Görüş- İstek - Yorum Yok

Demo_link Gizli Bilgiler
Demo_link 51.Bölge
Demo_link Yazılım Arşivi ve Bir Çok daha arşiv


Arşiv Linki=> Tıkla Git

Hakkında sayısız teoriler kuruldu, efsaneler üretildi, birçok filme konu oldu…Amerikan Merkezi Haberalma Teşkilatı’nın (CIA) hazırladığı 407 sayfalık raporda, 51.Bölge’nin varlığını resmen açıkladı. Raporda CIA, tesisin gizli casus uçaklarının üssü olarak kullanıldığını ifade etti.

1947’de gerçekleşen ve UFO’ların varlığını sorgulatan Roswell Kazası’nın ardından 51.Bölge ile alakalı birçok ayrı görüş ortaya çıktı, ancak bu iddialara kesin cevap alınamadı. Olaydan 66 yıl sonra, CIA oluşturduğu rapor ile bu bölgenin varlığını resmen kabul etti. The Altantic Wire’ın haberine göre, raporda 51. Bölge’nin nasıl kurulduğu, yapılan araştırmalar ve zamanla üssün geliştirilmesi çalışmaları anlatılıyor.


“Uzaylı değil gizli uçaklar var”
Ancak CIA’in oldukça uzun raporunda, UFO meraklılarının reddetmesi beklenen açıklamalar var. CIA, raporda dünya dışı varlıklara değinmiyor, tersine 51. Bölge’nin “hükümetin gizli U-2 casus uçak programının parçası olduğunu” öne sürüyor.
51. Bölge’nin İkinci Dünya Savaşı’nda “hava topçu menzili” olarak kullanıldığını ve o dönemden bu yana asfalt dökülmemiş bir piste sahip olduğunu belirtiliyor.


Raporda asfaltsız pist hakkında açıklama da var:
“Havadan bakıldığında pist asfaltlı gibi duruyor. Ancak yakından bir gözlem, pistin topraktan olduğunu ve kullanılmayan yıllar boyunca bilek seviyesine kadar kumla dolduğunu gösteriyor. Eğer (Tony) LeVier piste inmeye kalksaydı, uçağın tekerleri muhtemelen kuma batacak ve U-2 projesindeki önemli isimler ya yaralanacak ya da ölecekti…”


Gizemli 51.Bölge…

Çöllerle kaplı Nevada’nın nükleer test alanına eklenmesi planlanan yer olarak seçilen 51. Bölge, ABD eski başkanlarından Dwight Eisenhower döneminde onaylandı. Bölge kendi içinde ülkedeki diğer yerlerden ayrılan birçok ilginç kurallara sahip. Bu ilginç kurallar bölge için oluşturulan komplo teorilerini daha da güçlendiriyor:

* Bölgenin etrafında adım başı yer alan “Dikkat bölgeye girilmez”, “Dikkat fotoğraf ya da video çekilmez” tabelalarındaki uyarılara uymayanlar anında tespit ediliyor. Bu uyarılara uymayıp da belli bir mesafeyi aşarak fotoğraf çekmeye kalkışanlar önce sorgulanıyor sonra para cezasına çarptırılıyor. Bölgenin güvenliğini Gammo Dudes ismi verilen bekçiler sağlıyor.
* Üssün devriye araçları bölgedeki diğer araçlar gibi beyaz renkte. Üzerinde hiçbir iz, işaret yok. Bazı plakalarda bir şey yazmıyor, bazılarında ise sadece sıfır rakamı yazıyor. Ayda iki kez boş plakalı beyaz bir otobüs üssün personelini taşıyor.
* Üssün kapısında genelde hareket yok. Giriş çıkışlara ancak belirli saatlerde izin veriliyor.
* Üssün sınırlarını devriyeler bir an bile boş bırakmıyor, deyim yerindeyse bölgede “kuş uçurtmuyorlar”.
* Çölün ortasındaki gizli kameralar gün boyu oradaki gelişmeleri kaydediyor.
* Üssün pistinde sık sık uçaklar inip kalkıyor. Ancak onların üzerinde de hiçbir kayıt numarası ya da amblem yok. 24 saat devriye gezen helikopterler için de durum farksız değil.
* Üsse girip çıkan dev beyaz tırların ne taşıdığını bilen yok. Bunların da üzerinde hiçbir işaret yok.
* Bölgeden kalkan, “Servis otobüsü” dedikleri beyaz otobüslerin nereden kalktığı da muamma.
* Yerli yabancı turistler bölgeye akın ediyor. Ama üssün 50 kilometre uzağında durmak zorundalar. İlerisi “yasak bölge”.


Roswell Olayını hatırlayalım
İddialara göre 4 Temmuz 1947 gecesi, ABD’de küçük bir New Mexico kasabası olan Roswell yakınlarına bir uçan daire düştü. Yine iddiaya göre, uçan dairenin enkazı ve uzay mürettebatının bedenleri olayı haber alan ordu tarafından hemen kaldırıldı.
Olayların başlangıcı 2 Temmuz 1947 ‘ye kadar gidiyor. New Mexico eyaletinin Roswell kasabasında yaşayan Dan Wilmot ve karısı verandalara otururken gökyüzünde kuzeydoğuya doğru hızla uçmakta olan büyük, parlayan, oval biçimli bir cisim görürler.
4 Temmuz’da St. Mary Hastanesi’nde görev yapan Fransiskan rahibeleri Roswell’in kuzeyinde kavis yaparak dönen parlak bir cisim görürler. Bu sıralarda Roswell’in 120 km kuzeydoğusundaki Corona bölgesinde bir fırtına kopar. Foster çiftliğinin sahibi William Mac Brazel ve komşuları patlamaya benzer bir ses duyarlar.


Sabah erken saatlerde, Mac Brazel ve komşularının 7 yaşındaki oğlu fırtınanın çiftliğe zarar verip vermediğini kontrol ederlerken, yaklaşık 200 m genişliğinde ve 1.2 km uzunluğunda bir alana yayılmış olan enkazı bulurlar.
Enkazı bulan kasabalılar kasabanın şerifine haber verirler. Roswell Hava Üssü’nden Albay Blanchard Marcel’a karşı İstihbarat Ajanı Yüzbaşı Sheridan Cavitt’le birlikte Foster Çiftliği’ne giderek olayı araştırmalarını emreder.


Blanchard daha sonra Forth Worth Hava Üssü’ndeki 8. Hava Kuvvetleri Komutanlığı’ndan General Roger Ramey’i arar ve ona bulgulardan söz eder. Ramey olayı Pentagon’a haber verir. Pentagon’dan gelen emirler doğrultusunda, enkazın yerini tespit etmek için bölgeye uçaklar gönderilir. Havadan yapılan araştırma sonucunda Roswell’in 65 km kuzeydoğusunda bir uçan dairenin enkazı bulunur. Enkazı incelemek ve ertesi günü enkaz kaldırma çalışmaları için hazırlık yapmak üzere bölgeye bir arama-kurtarma ekibi gönderilir.


Ordu Hava Kuvvetleri Araştırma ve Geliştirme Departmanı’ndan General Curtis LeMay, Pentagon’da General Hoyt Vadenberg’le “uçan daireler” konulu bir toplantı yapar.
Albay Blanchard, Brazel’n bulduğu enkaz hakkındaki dedikoduları engellemek ve halkın ilgisini ölü uzaylılardan başka bir yöne çevirmek için bir basın açıklaması yapmaya karar verir.
General Ramey Forth Worth Üssü’nde bir basın toplantısı düzenleyerek Roswell yakınlarında düşen cismin bir uçan daire değil, meteoroloji balonu olduğunu söyler.


Kurtarma operasyonlarında görev alan tüm askerlerin katıldığı bir bilgilendirme düzenlenir. Askerler küçük gruplar halinde görüşmeye alınırlar. Askerlere bu olayın ulusal güvenliği ilgilendiren bir konu olduğu ve çok gizli tutulması gerektiği söylenir ve kimseyle bu konu hakkında konuşmamaları emredilir.


Sonuçta uçan dairenin enkazı ve uzaylı mürettebatının bedenlerinin olayı haber alan ordu tarafından kaldırıldığı iddia edildi. Kaza yeri karantinaya alındı, enkazın tüm parçaları toplandı ve uçakla ABD 8. Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na gönderilerek burada kamuoyundan saklandı.


İddialar gerçek midir yoksa bir efsane midir bilinmez, gizemli 51.bölge daha uzun süre konuşulacak gibi duruyor. O zamandan bugüne bölgeyle ilgili tazeliğini koruyan sorular bir köşede çözülmeyi bekliyor. Belki bundan bir 66 yıl sonra, bölge hakkında çözülmeyen bir gerçeği daha öğreniriz. Kim bilir?


  BTC FİYATINI NE BELİRLER ?
Yazar: Mr.Gatsby 28-09-2019, Saat: 13:04 - Forum: Bitcoin "BTC" - Yorum Yok

BİTCOİN FIYATINI NE BELİRLER

Bitcoin fiyatını ne belirler nasıl belirlenir ve kimler tarafından nasıl belirlenir.
Bitcoin şuan kripto para piyasasının %51 elinde barındıran ve kendi fiyat dalgalanmaları ile piyasanın gidişatını belirleyen bir kripto para birimi.Bitcoinin ve kripto para piyasasının fiyatını arz ve talep belirliyor.Aynı zamanda global alanda yapılan siyasi,ekonomik savaşlar da bitcoinin fiyatının belirlenmesine bir nevi yardımcı oluyor. Dünyada insanlar bitcoin aldıkça fiyatlar yükseliyor ve aynı zamanda elindeki bitcoinleri sattıkça bitcoin ve kripto paraların bir çoğunda düşüşler olmaya başlıyor.Buradan şunu anlıyoruz ki bitcoinin belirlenmesinde en önemli konular:
1.Siyasi ve ekonomik savaşlar
2.Toplumun yapmış olduğu al ve sat işlemleri.
Böylece günlük dalgalanmalar ve al sat işlemleri bitcoinin fiyatını belirliyor.


  Trend Temelli Fibonacci
Yazar: Shepard 26-09-2019, Saat: 00:57 - Forum: Temel Analiz - Yorum Yok

Trend Temelli Fibonacci Uzatma (Fibonacci Expansion) Merhaba arkadaşlar başka sıkıcı bir derste daha beraberiz. Sıkıcı fakat çok önemli bir ders olacak. Bir önceki derste fibonacci retracementı görmüştük yani düzeltme seviyeleri. Bize muhtemel destek ve direnç noktalarını belirtiyordu. Fibonacci Expansion veya extension veya traidingviewdaki ismi ile Trend temelli fibonacci uzatma (ki bana sorarsanız saçma çeviri olmuş o yüzden İngilizcesini bilin daha iyi. Biz retracement ı biraz daha geçmişe yönelik bakarken expansion ile fiyatın muhtemel gidiş seviyelerini belirlemeye çalışıcağız. Geleceği söylemiyor tabi bize hiçbir analizin indikatörün söylemeyeceği gibi ama fiyatla ilgili bize çok ipuçları verecek ve nerdeyse her analizinizde kullanacaksınız. Tabi bunu trend üstünden yapıyor. Nasıl mı ?

[Resim: oMHgmY.png]

Yukarıda resimdeki gibi ilk önce trend temelli fib. Uzatmayı seçiyoruz ve grafiğimizde düşen bir trendin nerelerden dönebileceğini görmek istiyorsak eğer düşüş trendinin başladığı ilk noktayı, sonra o düşüş trendinin ilk kırıldığı noktayı ve yükseliş trendininde bittiği 3. Noktayı seçerek bitiriyoruz. Bu bize düşüş nerelerde sonlanabilir hangi noktalar bize destek olur onu gösteriyor. Expansion yada extension veya impulse daha çok trend yakalamış coinlerde kullanın düz bir hatta çok işe yaramaz. Düşüş trendine geçmiş veya yükseliş trendine geçmiş her türlü borsa enstrümanında (bunu borsa eğitim videolarında çok duymuştum bende kullandım rahatladım) kullanabilirsiniz.

Şimdi grafiğimize dönersek ilk etapta bakın 0.236 seviyesinde iki defa kurtarmaya çalıştığını görüyoruz. ADA/BTC günlük grafiği bu arada. Akabinde orada tutunamayıp aşağı doğru ikinci durağına geçiyor 0.382 destek seviyesini tanımıyor gibi yapıp fake atıyor. Bu sefer geçmeye çalışıyor yine tutunamıyor ve tekrar deniyor başaramayınca bir sonraki durağına gidiyor. 0.5 seviyeleri. Burada da tutunamayınca nerdeyse nokta atışı yapar gibi 0.618 den dönüyor. Hatırlayın bir önceki dersimizde altın orandan bahsetmiştik 1.618 ve 0.618. Resmen head shot

Aşağı trend başladığında 3. Noktadan itibaren alım yapmayız ve bekleriz acaba 0.236 destek olacak mı? O seviyelere geldiğinde o desteğin üstünde 1 veya 2 mum kapatmasını bekleriz kârlı olarak. Desteği ne kadar test ettiğine bakarız hacime bakarız. Eğer herşey olumlu ise stoplu olarak işlemimizi açarız. Baktık ki destek direnemiyor daha fazla aşağı salacak işte ozaman bir sonraki hedef olan 0.382 seviyesine kadar inmesi öngörülür. Ki nitekimde öyle olmuş orada da oyalanmış kısa bir müddet. Sonra yine kırmaya başlayınca 0.618 e kadar ilerlemiş. Bu şekilde size fiyatın gelebileceği noktaları göstermede yardımcı olabilir.

Kaynak=>Kaynak


  Exolix cryptocurrency
Yazar: Shepard 22-09-2019, Saat: 23:17 - Forum: Bitcoin "BTC" - Yorum Yok

Selam beyler!

Exolix kripto meraklıları için kripto meraklıları tarafından oluşturulmuş hızlı anonim, güvenilir ve tamamen şeffaf cryptocurrency değişimi yapan sitedir .

Exolix teklifi:

- sezgisel arayüz
- güvenli işlem
- olumlu döviz kurları
- Sabit komisyon
- anonimlik
- Güvenilir destek

Misyonumuz değişimi işlemini kolay yoldan yapmak.

Bitcoin Karıştırıcı Nedir


  binance mi coinbase mi
Yazar: Shepard 21-09-2019, Saat: 21:04 - Forum: Bitcoin "BTC" - Yorum Yok

Bugün, bol miktarda kripto para alım satım platformu var ama bunlardan hangisi en iyisi ?

1. Coinbase
Coinbase, 2017 yılında dünyanın en büyük Bitcoin brokerliği rekorunu elinde tutan en popüler işlem platformlarından biridir. 55'ten fazla ülkede milyonlarca müşteri ile birlikte çalışmakta. Platform, dijital varlıklar alırken veya satarken kredi kartı, banka kartı veya banka hesabını kabul ediyor.

Özellikleri:
• Kullanıcı dostu arayüz
• Hemen hemen tüm para yatırma ve çekme formlarını kabul eder
• Yüksek likidite ve alım limitleri
• Anında fon transferi


2. Binance
Dünyanın en büyük şifreleme para birimi borsası olarak bilinen Binance, bugün en rekabetçi fiyatlardan birine sahip. Temel ve gelişmiş arayüzler arasında işlem görebilen 100'den fazla dijital varlığı destekler.

Özellikleri:
• Düşük işlem ücreti
• Çok çeşitli dijital varlık seçenekleri sunar ''xrp,hot,ltc vb.''
• Çoklu cihaz desteği (İos, Android App, Windows )
• Hızlı ve verimli bir web sitesi

3. CoinFalcon
CoinFalcon, güvenlik özelliği nedeniyle yavaşça ışığı yakalayan gelişmekte olan bir şirkettir. Son zamanlarda, şirket hareket halindeyken alım satım yapabilmeniz için gelişmiş bir mobil uygulama başlattı. Şirket, fonlarının % 98'ini güvenli çevrimdışı depolama alanında saklar. 14'ten fazla kripto para birimi sunar, SEPA ve kripto para birimi transferleri yoluyla banka havalesini ve kredi / banka kartlarını da destekler.


Özellikleri:
• Anında ticaret, uygulama halindeyken ticaret sağlar
• Fee Ücreti yok
• Güvenli depolama
• Kullanıcı dostu arayüz, yeni başlayanlar için iyi bir tasarım
• 24/7 müşteri desteği


  Bitcoin afrikada zirvede
Yazar: Shepard 17-09-2019, Saat: 09:42 - Forum: Kripto Para Haberleri - Yorum Yok

Nijerya Kripto Para ile tanışıyor (Piyasa Yeni Kan Geliyor)
Google Trends’ten elde edilen veriler, Bitosin (BTC) için yapılan çevrimiçi aramaların hacmine bağlı olarak, Nijerya'daki Lagos kentinin bir numaralı şehir olduğunu göstermektedir. Bu veriler, kentin yaklaşık 21 milyon insanı arasında yüksek düzeyde bir ilgi olduğunu gösterse’de, henüz ortaya çıkan teknoloji eğiliminin somut olarak benimsenmesine sebep olmamıştır.
Ancak bu değişiyor, çünkü genç insanlar arasında var olan ödeme sistemlerinden memnun olmayan insanlar artarken  bir yandan’da hareket alternatifler aranıyor
 
PayPal gibi ödeme yapan şirketler, Nijeryalıların ülkedeki internet sahtekarlarının sayısızlığı nedeniyle yurt dışından para transferi yapmalarına izin vermemektedir - ve bu tür hizmetler sunan şirketler genellikle yüksek ücret talep etmektedir.
Bu nedenle, kentin büyüyen serbest topluluk topluluğunun kripto para birimi ödemelerine yönelmeye başladığını görmek olağındır. Şehirdeki gençlerin çoğu, işsizlik ya da işsizlikle mücadele etmiş, insanlar bulunmaktadır.
 
Ulusal İstatistik Bürosu (NBS), Nijerya’nın işsizlik oranının 2018’de yüzde 23’ün üzerine çıktığını bildirdi. Lagos gibi bir şehirde, birçok genç üniversiteli, serbest yazar olarak geçimini sağlıyor, metin yazarlığından web sitesi tasarımına ve hatta bilgisayar’da hizmet sunan bir ülke olarak görülüyor.
 
Müşterilerinin çoğunun yurtdışın merkezli olması nedeniyle, yapılan iş için ödeme almakla ilgili sorunlar olabiliyor. Bununla birlikte, bir BTC cüzdanı ve çok sayıda yerel borsa hizmetiyle, bu serbest çalışanlar, dünyaya yayılmış müşterilerden kolayca ödeme alabilirler.
 
Serbest çalışanların yanı sıra, işletme sahipleri de yabancı para ve bankaların yerine Bitcoin ve kripto odaklı diğer platformları kullanıyor. BitPesa gibi şirketler, özellikle dış ticaret bağlamında, Lagos gibi sınır pazarlarındaki işletmelere güçlük duyabilecekleri likiditeye kolay erişim sağlıyor.
Cointelegraph'a özel bir mesajda, Afrika'daki yenilenebilir enerji tüketimini artırmak için blockchain teknolojisini kullanmak isteyen bir enerji kuruluşu olan OneWattSolar'daki Operasyon Şefi (COO) ve Blockchain Strategisti Victor Alagbe şöyle dedi:
 
“Havale alanında güçlü bir pozisyon alarak kriptoyu görüyorum. Genellikle daha ucuz, daha az stresli (dokümantasyon açısından) ve kripto göndermek ve almak daha hızlı. Diasporadaki birçok genç insan şimdi eve para göndermek için kripto kullanıyorlar. Uzaktan çalışan bazı teknolojiler de şifreli olarak para alıyorlar. ”
 
2001 yılında, hükümet o zaman ülkeye mobil telekomünikasyon teknolojisini tanıttı. Bu dönüm noktası olayından bu yana geçen 18 yılda, mobil telekomlar ülke ekonomisinde önemli bir sektör haline geldi ve 2018 ortalarından itibaren gayri safi yurtiçi hasılalarının yüzde 10,5'ine katkıda bulundu.
Nijerya, çoğunlukla mobil platformlarda olmak üzere 100 milyondan fazla aktif internet aboneliğine sahiptir. Bir ödeme teknolojisi olarak Bitcoin, web'e bu erişime dayanarak, teknoloji meraklısı Nijeryalıların büyüyen kripto para birimi trendine katılmalarını sağlayacak.
 
Bitcoin yetersiz kullanımı
 
Küresel Bitcoin zincirlerinin dağılımını izleyen Bitnodes'tan gelen veriler, ülkede neredeyse hiç zincir olmadığını göstermektedir. Evet, Lagos çevrimiçi BTC aramalarında öncüdür. Fakat sadece bir avuç insan gerçek Bitcoin zincirlerini çalıştırır.
 
Geniş tabanlı bir benimseme konusundaki bu suskunluk, tamamen teknolojinin kendisine karşı ilgisiz olmaktan ibaret değil, bunun yerine, canlı bir dijital ekonomiyi destekleyecek uygun altyapı eksikliğinin bir temsilidir. Sürekli elektrik tedariki olmayan bir şehirde, insanların Bitcoin madenciliği yapmıyor olmaları pek şaşırtıcı değil.
 
Bitcoin yetersiz kullanımı ile ilgili olarak, Alagbe şunları söyledi:
 
“İnsanların Bitcoin (kripto) ve onun temelindeki Blockchain teknolojisi arasındaki ilişkileri anlamalarına yardım etmesi gereken çok sayıda eğitim var. Bununla birlikte, Nijerya pazarının, kripto para biriminin spekülatif tarafında kazanılacak kar olduğu sürece, diğer Blockchain uygulamalarının dışlanmasına kriptoya odaklanması muhtemel. ”
 
Şehirde Bitcoin eksik kullanımının bir başka şaşırtıcı göstergesi, kriptokratik para biriminin perakende olarak kabul edilmemesinden kaynaklanıyor. Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa ve Asya bölgelerinde metropol alanlar giderek daha fazla BTC’nin ödeme aracı olarak benimsendiğini görürken, Lagos’da nadir olarak görülür
 
OneWattSolar COO, aynı eğilimi vurgulayarak şunları söyledi:
 
“Bence, Bitcoin (ve genel olarak kripto para birimi) hızlı kazançlar elde etmek için hala spekülatif bir oyun olarak görülüyor. İnsanların büyük miktarda Bitcoin ticareti yaptığını Remitano gibi platformlarda görebiliyorsunuz ancak ürünler veya hizmetler için kripto kabul eden bir işletme bulmakta zorlanacaksınız. ”
 
Bu makaleyi yazarken, Coinmap, dünya genelinde Bitcoin ödemelerini kabul eden 14.600'den fazla mekan olduğunu bildirmektedir.
 
Bitcoin ve hızlıca zengin olma şemalarının cazibesi
Son on yılda ve bir buçuk yıl boyunca Nijerya, İnternet sahtekarlığına ev sahipliği yaptığı için ün kazandı. Bu görüntü, dürüst ve çalışkan Nijeryalıların özlemlerine benzemeye devam ederken, birçok kişinin de genel olarak Bitcoin ve kripto para birimleri yönündeki sarılık bakışlarını atmasına katkıda bulundu.
 
Bu durum, BTC'nin Rus Mavrodi Mondial Kumbara (MMM) aldatmacasının dağılmasından sonra kamu bilincine girmeye başlamasından kaynaklanmadı. 2016 ve 2017 yıllarının çoğu için BTC, “yeni MMM” olarak nitelendirdi.
 
Cointelegraph ile özel bir sohbette, EOS blok zincirinde Lagos merkezli bir yardım projesi olan “Humane Love” da bir blok zinciri analisti, web tasarımcısı ve ekip lideri olan Joseph Samuel, bazı Lagosyalıların Bitcoin ve MMM'yi nasıl bir araya getirip karıştırdıkları hakkında konuştu;
 
“Birçok Nijeryalı, MMM Ponzi aldatmacası sırasında Bitcoin hakkında bilgi edindi. Sonuç olarak, Bitcoin'i başka bir sahte yatırım programı olarak görme eğilimindedirler. Ancak, doğru eğitim ile bu yanlış bilgilendirme geçmişte kaldı. ”
 
Bunu yaparken, 2017 yılının sonlarında yapılan boğa mitinginde erken edinenler tarafından elde edilen büyük karları kaçırdılar. BTC, 2017 yılının sonunda 20.000 $ 'ı neredeyse kapatarak, 1.000 $' ın altında işlem görmeye başladığında, her zamanki fırsatçılar Bitcoin merkezli bir sahtekarlık planı tasarlamaya başladı.
 
Samuel için kentin dünyanın geri kalanına yetişmek için hala zamanı olduğunu ilan ederek:
“Lagos, dünyadaki en zeki insanlardan bazılarıyla dolu bir mega şehir. Ne yazık ki, bilinmeyenin korkusu birçoğunun daha yeni teknolojik atılımları benimsemesini engelliyor. Bitcoin’in temsil ettiği şeyi değiştirmek ve anlamak için daha uygun hale geldiklerinde Lagos, gelişmekte olan dijital ekonomide önemli bir merkez haline gelecektir. ”
 
Nijerya'nın Kriptografi Geliştirme Girişimi (CDIN) ve Nijeryalı Blockchain İttifakı (NBA) gibi kuruluşlar, Lagos'ta ve ülkenin diğer bölgelerinde kripto para birimi dolandırıcılığı ile mücadelede ön sırada yer almaktadır. Bu kurumlar, birlikte, Bitcoin ile ilgili suç faaliyetlerinin çoğalmasını önlemek için Nijerya Elektronik Dolandırıcılık Forumu (NeFF) gibi kurumlarla işbirliği yapıyor.
 
Bitcoin ve 2016 durgunluğu
Coin Dance'in tarihsel grafikleri, p2p BTC işlem platformu olan Localbitcoins'te Bitcoin işlem hacminde 2016'dan büyük bir artış olduğunu gösteriyor. Bu belirgin artış tesadüf değildi, çünkü 2016 ülke ekonomisinin 1987'den bu yana en kötü durgunluğa girdiğini gördü.
 
Bu süre zarfında, şehirdeki birçok yerel dijital ödeme şirketi de Bitcoin'e dönmeye başladı. Yeni işletmeler de kripto para birimini satın almak için yollar önerdi. Cointelegraph, IBIC Borsası'nda pazarlama müdürü olan Adekemi Bitire ile, Lagos'taki Yaba bölgesindeki bir tezgah üstü (OTC) Bitcoin borsası ile kentteki BTC'nin kabul edilme eğilimi hakkında konuştu. Bitire açıkladı:
 
“Lagos'taki Bitcoin OTC sahnesine katılmamın seyri boyunca BTC ticaretini benimseyen insanların sayısında katlanarak bir artış gözlemledim. Daha fazla insan işe giriyor, istikrarlı komisyonlar kazanıyor ve yaşam standartlarını yükseltiyor. "
 
Bitire, kentte BTC’nin benimsenmesinin genişleyen demografisine odaklandı:
 
"Üniversite öğrencileri ve kolej dışı freelancerların yanı sıra, şehirdeki şirketlerin orta düzey çalışanlarını, aylık maaşlarını artırmak için başka bir gelir akışı yaratmanın bir yolu olarak Bitcoin kullanarak görüyoruz."
 
Bu zalim devlet destekli yoksulluğun silahlandırılması iddiası içerisinde, Lagos'ta ve Nijerya'daki diğer yerlerde daha büyük Bitcoin'lerin benimsenmesi için gerçek bir ipucu yatar. BTC'nin temel ilkesi, sosyalist kitlesel ekonomik güçsüzlük politikalarıyla çelişen özgürlükçü ideallerde yatmaktadır.
 
Nijerya Merkez Bankası'ndan (CBN) gelen veriler, ülke nüfusunun yaklaşık 31 milyonunun kendi banka hesaplarına sahip olduğunu göstermektedir. Bağımsız Ulusal Seçim Komisyonundan (INEC) çıkan rakamlar 83 milyon kayıtlı seçmeni gösteriyor. Nijerya'daki toplam işlenebilir pazar pazarının toplam uygun seçmen sayısından yüzde 63’den daha az olması, endişe verici bir tablo çiziyor.
 
Bitcoin, sınır ötesi bir ödeme sisteminden fazlasını içeren milyarlarca dolarlık bir pazardır. Merkezi olmayan bir küresel pazar altyapısını sansürsüz olarak inşa etme kabiliyetini temsil ediyor. Bu nedenle, Lagos gibi bir mega kentte BTC'nin benimsenmesi için sayısız fırsat var.
 
Bu kadar yüksek oranda banka dışı ve banka dışı kişilerin, özellikle kırsal alanlarda, BTC'nin kabul edilmesinin artması geleneksel bankacılık hizmetlerine uygulanabilir bir alternatif sunmaktadır. Güneydoğu Asya'da da aynı sorundan muzdarip olan yerler, kripto para biriminin kabul edilmesinde kayda değer bir artış gösteriyor.
 
OneWattSolar'dan Victor Alagbe, Lagos, Nijerya ve Afrika'daki Bitcoin ve blockchain teknolojisine daha geniş tabanlı bir yaklaşıma duyulan ihtiyacı dile getirerek:
 
“Nijerya pazarının kripto ile ilgilenmesi gerçeğinin, Blockchain teknolojisinin en sonunda yaygın olarak benimsenmesi için iyi olduğunu düşünüyorum. Blockchain bizimki gibi güvenilmez ortamlara güven verir; bu nedenle, Blockchain destekli projeler (DApps), kripto ile fazla ünlenmemiş kitle piyasasına girdiğinde, büyük olasılıkla yayılım kazanma konusunda hızlı olacaklardır. ”


  AirDrop (BSTC)
Yazar: Shepard 17-09-2019, Saat: 00:39 - Forum: AirDrop & ICO - Yorum Yok

Yeni AirDrop: Busines Sticker(Bstc)
Ödül: 4($4.8)
Oranı: 4/5: 
Notlar: Toplam arz sadece 600.000.
Dikkat: Token Ekim ayında dağıtılacak.

Bot Airdrop Bağlantısı: AirDrop Link

Onay Bstc Telegram bot'u başlatın.
Onay Telgraf grubuna ve kanala katılın.
Onay Twitter'da Bstc izleyin.
Onay 4 adet Bstc jeton alacaksınız.
Onay Her başvuru için 0,5 Bstc alın.



Ek bilgi:
Business Ticker tokeni, benzersiz bir deflasyon özelliklerine sahip Ethereum blockchain üzerine inşa edilmiş bir değer deposudur; Bu, kullanıcıların dünyadaki kayıtlarını tutmak, bir dizi veriyi saklamak ve geçmişte 
aynı zamanda yapımında tüm blok zinciri teknolojisinin yoğun geçmişini bile bilgi tutmak için kullanılacaktır.


 
Hoşgeldin, Ziyaretçi
Sitemizden yararlanabilmek için Kayıt olmalısınız.

Kullanıcı Adınız:
  

Şifreniz:
  





Forumda Ara

(Gelişmiş Arama)

Forum İstatistikleri
» Toplam Üyeler: 9
» Son Üye: Kral
» Toplam Konular: 34
» Toplam Yorumlar: 34

Detaylı İstatistikler

Kimler Çevrimiçi
Toplam: 3 kullanıcı aktif
» 0 Kayıtlı
» 2 Ziyaretçi
Yandex

Son Aktiviteler
Anlaşma Olmaksızın Gizlil...
Forum: Kripto Para Haberleri
Son Yorum: Shepard
13-10-2019, Saat: 16:06
» Yorumlar: 0
» Okunma: 11
Arbitraj Nedir ? (Basit H...
Forum: Bitcoin "BTC"
Son Yorum: Shepard
13-10-2019, Saat: 15:56
» Yorumlar: 0
» Okunma: 10
TOMO Coin ile kazanın (İO...
Forum: AirDrop & ICO
Son Yorum: Shepard
13-10-2019, Saat: 15:46
» Yorumlar: 0
» Okunma: 40
51.Bölge ve Yazılım Arşiv...
Forum: Öneri - Görüş- İstek
Son Yorum: Shepard
10-10-2019, Saat: 01:02
» Yorumlar: 0
» Okunma: 55
BTC FİYATINI NE BELİRLER ...
Forum: Bitcoin "BTC"
Son Yorum: Mr.Gatsby
28-09-2019, Saat: 13:04
» Yorumlar: 0
» Okunma: 96
Trend Temelli Fibonacci
Forum: Temel Analiz
Son Yorum: Shepard
26-09-2019, Saat: 00:57
» Yorumlar: 0
» Okunma: 80
Exolix cryptocurrency
Forum: Bitcoin "BTC"
Son Yorum: Shepard
22-09-2019, Saat: 23:17
» Yorumlar: 0
» Okunma: 80
binance mi coinbase mi
Forum: Bitcoin "BTC"
Son Yorum: Shepard
21-09-2019, Saat: 21:04
» Yorumlar: 0
» Okunma: 121
Bitcoin afrikada zirvede
Forum: Kripto Para Haberleri
Son Yorum: Shepard
17-09-2019, Saat: 09:42
» Yorumlar: 0
» Okunma: 229
AirDrop (BSTC)
Forum: AirDrop & ICO
Son Yorum: Shepard
17-09-2019, Saat: 00:39
» Yorumlar: 0
» Okunma: 137